UROCZYSTOŚĆ JUBILEUSZU 100-LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH ARCYBISKUPA JÓZEFA GAWLINY

Opublikowano: 20 czerwca 2021 | Autor: dorota | Kategoria Aktualności

W sobotę, 19 czerwca w Ogrodach Gawliny w Strzybniku rozpoczęły się obchody 100-lecia święceń kapłańskich arcybiskupa Józefa Gawliny. W miejscu urodzenia biskupa Gawliny odprawiona została Msza św., której przewodniczył i słowo Boże wygłosił biskup Józef Guzdek – biskup polowy Wojska Polskiego.

W niedzielę, 20.06.2021 r. w kościele parafialnym w Rudniku odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył biskup Paweł Stobrawa. We Mszy św. wzięły udział wszystkie poczty sztandarowe, a także aktywnie uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Arcybiskupa Józefa Gawliny: obecny był Poczet Sztandarowy ze sztandarem szkoły, a uczniowie odczytali intencje modlitwy wiernych.

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku Pani Weronika Żymełka wraz z wójtem Gminy Piotrem Rybką podziękowała biskupowi za obecność oraz wspólną modlitwę. Wspomniała również słowa arcybiskupa Józefa Gawliny – motto szkoły „ Nie o to chodzi, jak życie sobie ułożyć, lecz dlaczego żyć warto” – niech słowa te będą naszym drogowskazem.

Po Mszy świętej wszyscy udali się na grób rodziców arcybiskupa Gawliny na krótką modlitwę, po której delegacje złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów.

Podczas Mszy św. biskup Paweł Stobrawa przypomniał nam sylwetkę biskupa Józefa Gawliny i jego drogę życiową, podkreślając, że dla biskupa Gawliny tutaj – na naszej ziemi – wszystko się zaczęło. Zwrócił również uwagę na potrzebę świętowania takich jubileuszy Zacytował św. Jan Pawła II: „Obchodzenie jubileuszy jest ważne dla wszystkich: dla starszych są okazją do rachunku sumienia, młodych natomiast mają zachęcić do pracowitości, gorliwości i uczciwości, mogą być także wezwaniem do twórczego wysiłku, do większego zaangażowania w życiowe powołanie”. Niech te słowa będą i dla nas zachętą.

Galeria zdjęć z uroczystości