Światowe Dni Młodzieży w parafii Rudnik

Opublikowano: 26 lipca 2016 | Autor: toar | Kategoria Ogłoszenia

bota fé – dodaj wiary!

Wczoraj pożegnaliśmy grupę włoską, która gościła u nas podczas Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży. Nasza diecezja na czas pobytu młodych miała być Nazaretem – miejscem spotkania. Mamy nadzieję, że spotkania pielgrzymów z naszą młodzieżą parafialną dały okazję do „dodania wiary”. Kiedy młodzież się spotyka, wtedy dzieje się bota fé!

Spędziliśmy te dni wspólnie z „naszymi Włochami”, bardzo intensywnie i radośnie, z entuzjazmem, który wzrastał jeszcze bardziej gdy patrzyliśmy na rzesze młodzieży, które przybyły za całego świata: w Raciborzu w Dzień Poznania oraz na Górze św. Anny i w Opolu podczas Dnia Wspólnoty. Dzieliliśmy się naszą radością, odwiedzając Czerwięcice i Strzybnik. Codziennie uczestniczyliśmy w Eucharystii – spotkaniu, w którym Pan Jezus obecny jest najbardziej. W Dzień Miłosierdzia w naszym kościele było wystawienie Najświętszego Sakramentu.  Również młodzi mieli swój czas adoracji. Wieczorem brali udział w drodze krzyżowej. Uczynkiem miłosierdzia była też konkretna praca na rzecz naszej społeczności. Młodzież podzieliła się na dwie grupy: jedna poświęciła czas dla dzieci zgromadzonych na terenie przedszkola organizując im zabawę, a druga malowała altankę i ławeczki na placu zabaw. Niedziela była czasem spędzonym z rodziną, czasem odpoczynku i dzielenia się naszymi zwyczajami rodzinnymi. Wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy świętej, jedliśmy tradycyjny obiad, rozmawialiśmy, oglądaliśmy zdjęcia.

Dni w Diecezji upłynęły nam bardzo szybko. Ale jak napisano w diecezjalnym przewodniku, Nazaret nie jest miejscem, w którym się pozostaje. Nazaret jest miejscem z którego jesteśmy posłani. Coś się teraz kończy, by mogło coś nowego się zacząć. Jesteśmy powołani do tego, żeby wyjść z Nazaretu, żeby to czego doświadczyliśmy nie zostawić tylko dla siebie, ale żeby się dzielić, dalej rozwijać, bo chrześcijanin to nie człowiek stojący w miejscu, tylko człowiek w drodze. Musimy wyjść, bo Pan Jezus mówi „idźcie”. Dajmy się posłać, nie bójmy się. Idź – to znaczy żyj tym czego doświadczyłeś i dziel się tym co zobaczyłeś i przeżyłeś. Nie stój w miejscu, nie cofaj się, ale rozwijaj w wierze miłosiernej. Te wydarzenia ŚDM nas do tego pobudzają, mobilizują. Wszystkich nas, nie tylko młodych! Potrzebujemy takich Bożych motywatorów, żeby  nie skostnieć, nie zestarzeć się duchowo, ale być świeżym, żywym, entuzjastycznie, energicznie z pasją pobudzonym do życia, działania, wyjścia. Niech Duch Święty prowadzi nas gdzie chce i po co chce. To On najlepiej wie gdzie chce nas posłać. Wystarczy powiedzieć: Oto ja, poślij mnie.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za okazję doświadczenia tych dni, za dar spotkania, który był naszym udziałem. Już w piątek, 29 lipca, nasza młodzież wyjeżdża do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Modlitwa, którą modlą się młodzi:

Duchu Święty, wiem, że jestem słaby i niepewny. Prowadź mnie abym głosił dobrą nowinę o Twoim miłosierdziu wszędzie tam, gdzie Ty mnie poślesz. Niech mój lęk, martwienie się o codzienne sprawy i moja słabość nie będą przeszkodą. Wskaż mi co mam czynić, gdzie mam iść, posługuj się mną, moim spojrzeniem, dotykiem, mową, nogami. Oto ja poślij mnie. Amen.

 

P7201138

P7211428

P7221692

P7221779

P7221800

P7221830

P7221868

P7231658

P7231730

P7251698

P7251723