Ogłoszenia parafialne 18 grudnia 2016 r.

Opublikowano: 18 grudnia 2016 | Autor: dorota | Kategoria Ogłoszenia

 1. Dziś IV niedziela Adwentu.
 2. O 14:30  w szkole opłatek dla seniorów organizowany przez Parafialny Zespół Caritas.
 3. W środę od 10:00 świąteczne odwiedziny chorych.
 4. W czwartek na roratach przekazanie Betlejemskiego światła pokoju (przynieśmy znicze).
 5. Zachęcam wszystkich przez cały tydzień do Spowiedzi św. oraz religijnego przeżywania Wigilii Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów: łamanie opłatkiem, odczytanie Ewangelii, wspólny śpiew kolęd.  Spowiedź św. przedświąteczna – kliknij link
 6. W wigilię zwyczajowo pościmy. O północy uroczysta Pasterka, poprzedzona o 23:30 misterium.
 7. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia na sumie Msza św. w intencji matek i dziewcząt z błogosławieństwem matek oczekujących potomstwa. W tym dniu uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15:00.
 8. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na sumę zapraszam mężczyzn i młodzieńców. W tym dniu nie ma nieszporów, odwiedzamy bliskich i przyjaciół.
 9. Po świętach rozpoczyna się kolęda duszpasterska. Szczegółowy plan kolędy za tydzień.
 10. Kolekty w okresie świątecznym: 25 XII w Pasterkę – na Fundusz Ochrony Życia; 26 XII – na Wydział Teologiczny; Do skarbonki przy złóbku (Aniołek) – na potrzeby Misji św.
 11. Bóg zapłać za ofiary z kolekt i wpłaty na remonty, pomoc przy wznoszeniu stajenki: Michałowi Mrowiec, Mirosławowi Kuźniar, Karolowi Gali, Grzegorzowi i Wiesławowi Pawelczyk, Markowi Absalon, młodzieży.
  Dziękuję za ofiarowane choinki: Józefowi i Urszuli Kaletka, Franciszkowi i Krystynie Jarosz, Grażynie Świątek.
 12. Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń: W Uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 14:30 Orszak Trzech Króli  (już teraz pomyślmy o strojach!). Po przemarszu Noworoczny Koncert Kolęd i Pieśni Maryjnych w wykonaniu zespołu „Ave” z parafii Pławniowice.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: Bóg zapłać sprzątającym, w sobotę o 8:30 prosimy  rodziny z ul. Kozielskiej:  Korneli Kowol, Beaty Białek, Ilony Himel, Marii Kenig.