Ogłoszenia duszpasterskie 25 grudnia 2016

Opublikowano: 26 grudnia 2016 | Autor: dorota | Kategoria Ogłoszenia

 1. Dziś uroczystość Bożego Narodzenia. Na sumie Msza św. w int. matek i kobiet z błogosławieństwem niewiast oczekujących potomstwa. Uroczyste nieszpory kolędowe o godz. 15:00 (zapraszamy dzieci do podzielenia się w czasie nabożeństwa talentem muzycznym – jako dar dla Dzieciątka Jezus).
 2. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia na sumę zapraszam ojców i mężczyzn. Nieszporów nie będzie, odwiedzamy bliskich i przyjaciół z darem życzeń.
 3. Po świętach rozpoczyna się kolęda wg. planu.
 4. We wspomnienie św. Jana, apostoła obrzęd poświęcenia wina.
 5. W święto Młodzianków na Mszy o godz. 8:00 błogosławieństwo dzieci
 6. W piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 7. W sobotę zakończenie roku z Mszą św. i nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym o godz. 16:00. Od 23.30 czuwanie modlitewne w kościele i przywitanie Nowego Roku wraz z życzeniami.
 8. W Nowy Rok Uroczystość Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 15:30.
 9. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszach św. poświęcenie kadzidła, kredy i wody.  O godz. 14:30 Orszak Trzech Króli (mile widziani przebierańcy). Początek w szkole i przejście do kościoła na Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu Ave z par. Pławniowice. Zapraszamy!
 10. W niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się czas Bożego Narodzenia.
 11. 11 stycznia 2017 wypada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii, według planu. Znajdźmy czas, by najważniejsze sprawy i troski naszego życia przedstawiać Bogu.
 12. Tradycyjne podsumowanie kolędowe 15 stycznia wraz z coroczną statystyką, sprawozdaniem finansowo – gospodarczym oraz planem uroczystości na 2017 rok.
 13. Kolekty w okresie świątecznym: 25 XII (Pasterka) – na Fundusz Ochrony Życia; 26 XII – na Wydział Teologiczny UO; 1 stycznia – kolekta diecezjalna; 6 stycznia – na potrzeby Misji świętych; 15 stycznia – Kolekta kolędowa (na potrzeby prac remontowych w 2017 r).
  Bóg zapłać za kolejny rok współpracy tak w wymiarze duchowym jak i materialnym.