Ogłoszenia 2 grudnia 2018

Opublikowano: 2 grudnia 2018 | Autor: dorota | Kategoria Ogłoszenia
 1. Dziś I Niedziela Adwentu i początek nowego roku kościelnego. Na Mszy św. i nabożeństwie o 14:30 błogosławienie wieńców, opłatków i świec.
 2. Podejmijmy duchowy wysiłek w Adwencie: uczestnictwo w roratach, praktykę uczynków miłosierdzia, lekturę Biblii, codzienną modlitwę Anioł Pański, wspólną modlitwę w rodzinie i postawę trzeźwości.
 3. W tym roku Roraty są prośbą o dary i owoce Ducha Świętego: w tygodniu o 17:15 (dla dzieci od poniedziałku-piątku), w piątek o 19:00 (dla młodzieży); w soboty o  7:30 (dla dorosłych), w Czerwięcicach: w poniedziałek, środę i piątek o 16:30.
 4. W adwencie Caritas Diecezjalny rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże -12 zł, małe 5 zł. Są też do nabycia opłatki (ofiara dowolna); kalendarze misyjne – cena 5 zł. Polecamy czasopisma katolickie.
 5. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca (modlitwa w intencji powołań) oraz I piątek miesiąca (odwiedziny chorych od 8:00).
 6. Wspomnienia:
  4 XII – św. Barbary patronki górników (Msza św. w poniedziałek o 9:00);
  6 XII – św. Mikołaja; spotkanie dla dzieci w czwartek po Roratach. Paczki które mają być przekazane najmłodszym, w zasłoniętych torbach prosimy pozostawić w zakrystii lub na plebanii.
 7. W sobotę Niepokalanego Poczęcia NMP (święto patronalne Dzieci Maryi)
 8. W kancelarii parafialnej przyjmowane są intencje mszalne na 2019 rok.
 9. Bóg zapłać za ofiary z kolekt oraz wpłat na cele remontów parafialnych. Dziękuję również za pomoc w przygotowaniach do kiermaszu, odpustu i za dary stołu.