Ogłoszenia 10 kwietnia 2016 r.

Opublikowano: 10 kwietnia 2016 | Autor: toar | Kategoria Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocna. W Kościele rozpoczyna się „Tydzień Biblijny”. Chrześcijanin karmi się  codziennie Słowem Bożym – a czytanie Biblii jest swoistą intronizacją Jej w rodzinie.  Po południu o 14:30 Nieszpory Wielkanocne.  Na sumie dzieci otrzymają świecę, jako ostatni podarunek przed I Komunią św.
 2. Za tydzień przypada Niedziela Dobrego Pasterza i tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Szczególnie pamiętajmy o tegorocznych diakonach.
 3. Spotkania grup parafialnych:
  • kandydaci – sobota godz. 9:00;
  • dzieci komunijne w środę o 17:00;
  • bierzmowańcy kl. III – środa godz. 18:45;
  • Spotkanie modlitewne młodzieży parafialnej przed ŚDM-Kraków 2016 – piątek godz. 19:00.
 4. W środę, 13 kwietnia, Różaniec Fatimski wynagradzający o godz. 6:00, 12:00, 17:30.
 5. W tym tygodniu odbędą się Msze św. z procesjami o urodzaje. W Czerwięcicach (wtorek – do krzyża obok cmentarza) oraz w Strzybniku (czwartek – do kapliczki MB i św. Jana Nepomucena).
 6. Do czwartku będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD. Rzeczy można składać przy garażu w podwórku plebanijnym. Ich odbiór przez firmę będzie w czwartek 14 kwietnia o godz. 14:00.
 7. W przyszłym tygodniu proponujemy pielgrzymki: 18.IV (dla uczniów ZSO) do Krakowa – Łagiewnik, koszt 20 zł, zbiórka w szkole/wyjazd o godz. 8:00;  oraz 23.IV (sobota) do Trzebnicy i Wrocławia – koszt 50 zł.  Zapisy u katechetów i na plebanii.
 8. Zakończył się turniej piłkarski LSO diecezji opolskiej. Ministranci z naszej parafii zajęli II miejsce, w kategorii szkoła podstawowa i stali się po raz pierwszy w historii vice-mistrzami na tym szczeblu! Gratulujemy wyniku i dziękujemy chłopcom za godne reprezentowanie parafii oraz walkę do końca. Pani Bożenie Walaszek dziękujemy za opiekę i sportowe prowadzenie naszych ministrantów.
 9. Trwają zapisy dzieci do I klasy Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Rudniku oraz do pozostałych klas – szczegóły na www.zsorudnik.pl
 10. W tym tygodniu rozpoczną się prace brukarskie wokół kościoła. Prosimy o bezpieczne poruszanie się na terenie wokół kościoła i omijanie przeszkód.
 11. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary z kolekty i wpłat, którymi wspieramy remonty naszego kościoła przed jubileuszem 100-lecia konsekracji oraz za złożone dary serca w Tygodniu Miłosierdzia. Bóg zapłać panu Mirosławowi Kuźniar–sołtysowi, za starania przy powstałym nowym chodniku między cmentarzami.

OGŁOSZENIA DEKANALNE:

 1. Katechezy dla dorosłych przed bierzmowaniem w par. NSPJ od 2 kwietnia w kolejne soboty o 19:00.
 2. Spowiedź w kościele WNMP w godz. 15:15 – 17:20 (posługę pełnią kapłani z dek. Racibórz)
 3. Dnia 23 kwietnia 2016 r. (sobota) w Rudach Raciborskich odbędzie się Metropolitalny Kongres Misyjny od godz. 10:00.ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

  Aleksander Galiński z Raciborza – Aleksandra Lach z Rudnika; zapowiedź 2